Home Správy Vo finále ATP Cupu Nadal proti Djokovičovi. Španieli sú druhými finalistami

Vo finále ATP Cupu Nadal proti Djokovičovi. Španieli sú druhými finalistami

Rafael Nadal

Finále ATP Cupu bude stretnutím svetovej jednotky a svetovej dvojky. V druhom semifinále ATP Cupu sa stretli Španieli a Austrálčania. Zvíťazili hráči Španielska, ktorí mali istotu postupu dvojhrách. So súpermi si poradili 3:0 na zápasy.

Prvý zápas patril Robertovi Bautitovi Agutovi, ktorý si poradil s Nickom Kyrgiosom 6:1, 6:4. Prvý set bol jasnou záležitosťou Španiela. Viedol už 5:0, potom jeho súper odvrátil na servise hrozbu „kanára“, ale Bautista Agut doservoval bez problémov. V druhom dejstve si Španiel vybojoval brejk na 3:2, potom mohol na riterne za stavu 5:3 zakončiť duel, keď mal dva mečbaly. Nakoniec ale musel ešte ísť podávať. Túto úlohu už zvládol a premenil prvý mečbal.

Mimoriadne náročný duel má za sebou Rafael Nadal. Zdolal Alexa de Minaura po setoch 4:6, 7:5, 6:1. Rozhodol tak o postupe Španielska do finále. Hneď v prvej hre celého zápasu šiel do brejku mladý Austrálčan. Ten náskok držal, dokonca ma brejkbal, ktorý bol zároveň setbalom, za stavu 5:3, ale Nadal si servis postrážil. Na podaní však de Minaur nezaváhal a získal prvé dejstvo. Druhý set bol na podaniach mimoriadne vyrovnaný. Obaja hráči nepripustili súpera ani k brejkbalu. Až v samom závere, za stavu 6:5 ponúkol jedinečnú možnosť de Minaur a svetová jednotka nezaváhala a vynútila si tretí set.

V ňom už Nadal jasne dominoval. Vybudoval si náskok 4:0. Potom prišiel o servis na 1:4, ale náskok o dva brejky si v zápätí vrátil. Na podaní potom uzavrel duel a poslal Španielsko do finále.

Do tretieho zápasu štvorhry mal pôvodne nastúpiť Nadal a Carreňo-Busta proti dvojici Guccione/Peers. Keďže však už bolo rozhodnuté a Nadal mal za sebou náročný duel, nakoniec sa stretli dvojice Guccione/Peers Carreňo-Busta/López. Španielski tenisti potvrdili svoju dominanciu a vyhrali 6:2, 6:7(6), 10:4.

V prvom semifinále zdolali Srbi Rusko a tak sa stretnú so Španielskom vo finále.