Foto: TASR

Vo fedcupovej nominácii na súboj proti Veľkej Británii aj Rybáriková

BRATISLAVA – Viktória Kužmová, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Magdaléna Rybáriková, Anna Karolína Schmiedlová figurujú v nominácii na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Pohára federácie proti Veľkej Británii.

Hrať sa bude 7. a 8. februára na antuke v bratislavskom NTC. Víťaz zápasu postúpi do maďarskej Budapešti, kde bude 12 tímov v termíne od 14. do 19. apríla bojovať o cennú trofej.

Úvodné piatkové dvojhry odštartujú v AXA aréne o 16:00. V sobotu tiež od štvrtej popoludní sú na programe ďalšie dva single a záverečná štvorhra.

Hlavným rozhodcom bude Talianka Maria Cristina Barbaranová, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Portugalčan Carlos Ramos a Chorvátka Adelka Cinková. Viac o britskej nominácii sa dozviete TU.„Ide o veľa. Po dlhých rokoch máme šancu dostať sa na záverečný turnaj a hrať o fedcupový pohár. Máme pred sebou ťažkého súpera, aj keď britská zostava je trochu oklieštená, čo zvyšuje naše šance na úspech. Rozhodol som sa nominovať overenú päticu, ktorá tvorila veľmi dobrý tím. Toto družstvo malo dobrú chémiu. V hre bola aj Kristína Kučová, rozhodoval som sa medzi ňou, Jankou a Rebeccou,“ priblížil kapitán Matej Lipták.

„Antuka je podľa môjho názoru dobrý ťah. Väčšina z našich dievčat hrá na nej najlepšie, kým britské tenistky hrajú na nej najmenej turnajov. Musíme urobiť všetko pre to, aby sa naše hráčky dostali do lepšej formy a urobili maximum pre to, aby sme zvíťazili. S prípravou začíname už dnes, ako prvá si vyskúša antukový dvorec Kaja Schmiedlová,“ povedal na margo povrchu.Britky majú formu. V Melbourne ma prekvapila Dartová. Videl som ju hrať v kvalifikácii i v 1. kole hlavnej súťaže, zlepšila sa. Watsonovú poznám už dlhšie, máva časti sezóny, v ktorých podáva dobré výkony, či už v Austrálii alebo na tráve v Anglicku. Naše baby nie sú úplne v stopercentnej forme, no tento zápas by im mohol veľmi pomôcť. Môžu získať extra sebavedomie, budú hrať s podporou obecenstva. Magda Rybáriková je pripravená nastúpiť do štvorhry. Verím, že bude zdravá a pomôže nám,“ dodal Lipták.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Félix Auger Aliassime

VIDEO Kanadský talent už aj pod vedením strýka Rafu: Kouč Augera-Aliassimeho odhalil, prečo práve Toni Nadal

MONTE CARLO – Veľký talent kanadského tenisu Félix Auger-Aliassime pred prestížnym podujatím zo série Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 1 =