Home Audio/video Vlani poslal Federera domov s kanárom: Obhajca semifinále na Wimbledone senzačný obrat nedotiahol a šokujúco končí

Hubert Hurkacz

WIMBLEDON – Vlaňajší semifinalista Poliak Hubert Hurkacz senzačne prehral ako nasadená sedmička so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom po päťsetovej dráme 6:7 (4), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8).

Poľská svetová desiatka, ktorá vlani v štvrťfinále ukončila na slávnom Wimbledone púť Rogera Federera trpkým kanárom, tak minuloročné semifinále neobháji. Hurkacz síce proti španielskemu súperovi za stavu 6:7, 4:6, 3:5 a 0:40 odvrátil na podaní súpera všetky tri mečbaly a v piatom sete dokonca podával na víťazstvo, ale obrat napokon nedotiahol.

Poľský bombardér s krásnym gestom: Na Wimbledone bude bojovať aj na pomoc Ukrajine

Bojoval sám so sebou

Prvýkrát v histórii turnaja sa v rozhodujúcom sete za stavu 6:6 hral tajbrejk do 10. “Za stavu 5:4 v treťom sete som nevyužil tri mečbaly. Keď po desiatom geme duel prerušili pre dážď, nevedel som, či si mám dať obed alebo siestu. Trápil som sa a bojoval som sám so sebou, na napokon som to vydrel,” povedal Davidovich Fokina, ktorý v roku 2017 získal v All England Clube titul v juniorskej dvojhre.

Alejandro Davidovich Fokina
Alejandro Davidovich Fokina (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

Hurkacz v zápase nastrieľal 21 es, takže podľa svojho predwimbledonského sľubu prispeje na pomoc postihnutým vojnou v Ukrajine sumou 2100 eur, ale ďalšie prémie pre Ukrajinu už na Wimbledone nevystrieľa. Na Španiela v druhom kole čaká český súper Jiří Veselý, ktorý podľa očakávania nezaváhal s argentínskym antukárom Coriom.

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) – Hubert Hurkacz (Poľ.-7) 7:6 (4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6 (8)

Zdroj: ts, TASR