Home Najdôležitejšie Kužmová blamáž nepripustila: Slovenská jednotka otočila súboj s 15-ročnou 737. hráčkou sveta

Viktória Kužmová, Monterrey

MIAMI – Aj tretia slovenská tenistka Viktória Kužmová si na prestížnom podujatí Miami Open zahrá vo finále kvalifikácie. Rozhodol o tom jej obrat proti iba 15-ročnej filipínskej súperke a 737. hráčka sveta Alexandre Ealaovej.

Aj keď slovenská singlová jednotka vstupovala do zápasu v role jasnej favoritky, úvod naznačil, že to dnes vôbec nemusí mať jednoduché. Mladá súperka nasadenú jedenástku hneď na úvod brejkla a následne ju nerozhodil ani dvojbrejk Kužmovej, ktorá dokázala otočiť na 3:2. 15-ročné dievča z Filipín dokázalo odpovedať ribrejkom a vo ôsmej hre musela Kužmová na podaní opäť odvracať brejkbal súperky. Tá slovenskej favoritke ponúkla následne až tri možnosti na brejk, ale odvrátila ich a to ju výrazne postavilo na nohy. Brejkom v desiatej hre ukončila po 47 minútach set, ktorý senzačne získala vo svoj prospech – 4:6.

Druhé dejstvo prinieslo na úvod dve vyrovnané podania, keď Kužmová za stavu 0:1 musela na vlastnom servise odvracať až štyri brejkbaly, ale zvládla to a to bol zrejme kľúčový moment celého zápasu. Vyhratý gem slovenskú jednotku nakopol a okamžite mladučkú súperku brejkla a vzápätí aj v piatej hre, kedy zvýšila už na 4:1. Aj keď si vzápätí prehrala vlastný servis a na podaní súperky v deviatej hre zahodila až tri setbaly, už sa jej to nevypomstilo a druhý set vyhrala Kužmová 6:4.

Rozhodujúci set mal už pomerne rýchly spád, keď úvodných päť hier prinieslo až štyri brejky, z toho trikrát sa z brejku radovala slovenská favoritka. Za stavu 1:5 si síce debutantka na okruhu WTA vyhrala čistou hrou podanie a následne mala aj brejkbal na podaní Kužmovej, ale slovenská jednotka už väčšiu drámu nepripustila a posledný set ovládla za 37 minút 6:2.

Po nečakanom takmer dva a polhodinovom boji Kužmovú vo finále kvalifikácie na Floride čaká víťazka súboja Zarazúa – Sharma.