Home Najdôležitejšie Kužmová bola na kolenách: Proti favoritke predviedla parádny obrat a čaká ju derby so Šramkovou

PRAHA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA v Prahe nad Nemkou Monou Barthelovou za 106 minút 2:6, 6:4, 6:3.

V 2. kole si zmeria sily s ďalšou Slovenkou Rebeccou Šramkovou, ktorá v pondelok vyradila najvyššie nasadenú Češku Petru Kvitovú 7:6 (5), 3:6, 6:4.

Kužmová sa proti favorizovanej Nemke držala až do šiestej hry úvodného setu, kedy prvýkrát prišla o vlastné podanie a následne aj vo ôsmej hre, ktorá ukončila úvodné dejstvo. V tom druhom opäť začala lepšie nemecká hráčka, ktorá po potvrdení brejku zo štvrtej hry viedla razom už 4:1 a zdalo sa, že Kužmová predĺži sériu troch prehier.

Parádny obrat Kužmovej

Následne ale Slovenka preukázala obrovskú bojovnosť a odhodlanie, keď šnúrou piatich víťazných hier po sebe dokonale otočila priebeh setu, ktorý ovládla 6:4 a razom sa dostala na koňa. Značne rozhodená nemecká súperka si hneď na úvod rozhodujúceho dejstva stratila podanie a následne až do deviatej hry si obidve hráčky držali servis. Barthelová nezvládla podávanie na udržanie sa v zápase a Kužmová sa po parádnom obrate radovala z postupu do druhého kola, kde ju čaká krajanka Šramková, s ktorou má vyrovnanú vzájomnú bilanciu 1:1.

dvojhra – 1. kolo: Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Mona Barthelová (Nem.) 2:6, 6:4, 6:3

Zdroj: ts, TASR