Home Audio/video Kužmová v Mexiku pokračuje vo víťaznom ťažení: Na jej rakete skončila aj wimbledonská deblová semifinalistka

MONTERREY – Slovenská singlová jednotka Viktória Kužmová nadviazala v mexickom Monterrey na triumf z úvodného kola víťazstvom nad britskou súperkou Harriet Dartovou.

Britka, ktorá v roku 2018 bojovala v deblovom mixe po boku krajana Clarkeho o finálovú účasť, neuhrala vo vyrovnanom stretnutí ani set a Slovenke podľahla 4:6, 3:6. Dartová doplatila predovšetkým na nepremieňanie brejkbalových príležitostí, keď využila len dve z jedenástich, na druhej strane Kužmová až štyri zo šiestich.

Slovenka si k postupu do štvrťfinále pomohla piatimi esami, ktorá ale vykompenzovala aj šiestimi dvojchybami. Lucky loserka Dartová, ktorá v úvodnom kole senzačne zdolala v dvoch setoch turnajovú päťku Watsonovú, mala na konte po dve esá aj dvojchyby.

Kužmová sa tak po deviatich prehrách v singli bez zisku jediného setu v Mexiku dočkala druhého triumfu a opäť bez straty setu. V boji o semifinále sa môže stretnúť s Kristínou Kučovou, ktorá by ale musela postúpiť cez veľkú kanadskú favoritku Fernandezovú.