Home Najdôležitejšie Viktória Kužmová v Dubaji o finále nezabojuje: Iba 19-ročná Ukrajinka ukončila jej púť kanárom

Viktória Kužmová

ABÚ ZABÍ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová si na podujatí ITF v Dubaji o finále nezahrá.

Rozhodla o tom jej dnešná štvrťfinálová prehra s iba 19-ročnou ukrajinskou súperkou Dariou Snigurovou. Tá si v úvodnom dejstve rýchlo vypracovala pohodlné vedenie 4:1 a aj keď Kužmová dokázala v šiestej hre odpovedať brejkom, prvý set prehrala za 35 minút 3:6.

Druhý set priniesol dohromady šesť brejkov, po tri na obidvoch stranách a dramatické dejstvo tak musel rozhodnúť až tajbrejk. V tom od úvodu jasne dominovala Kužmová, ktorá si vypracovala jasné vedenie 5:1 a aj keď Ukrajinka následne ešte dokázala tajbrejk zdramatizovať, Kužmová už set nepustila a po triumfe 7:4 vyrovnala skóre setov na 1:1.

Na záver krutý kanár

Rozhodujúce dejstvo ale Kužmovej absolútne nevyšlo. Po tesne stratených podaniach v prvej a tretej hre prehrávala razom už 0:4 a proti húževnatej súperke už nemala síl na zdramatizovanie duelu. V posledných dvoch hrách nezískala Kužmová ani jediný fiftín a s Dubajom sa tak rozlúčila krutým kanárom.