Home Najdôležitejšie Kužmová si o finále nezahrá: V derby s českou súperkou jej jasne vyhratý prvý set na postup nestačil

Viktória Kužmová

RADOM – Slovenská turnajová jednotka Viktória Kužmová si na podujatí z kategórie ITF v Poľskom Radome o finále nezahrá.

Rozhodla o tom jej dnešná prehra v derby s nenasadenou českou súperkou Miriam Kolodziejovou. Kužmová síce vstúpila do zápasu suverénne a prvý set vyhrala suverénne 6:1, potom sa ale do hry dostala jej súperka a po boji vydrela triumf v druhom sete (6:4).

Prehratý prvý set na podujatí Kužmovú evidentne rozhodil, pretože v rozhodujúcom dejstve už jasne za českou súperkou zaostávala a dokázala v ňom uhrať len jediný gem. Po prehre 6.1, 4:6, 1:6 si tak o finále v Poľsku zahrá jej súperka, ktorá na postup potrebovala dve hodiny aj 17 minút a v boji o finále ju čaká 19-ročná ruská súperka Anastastia Zacharová.