Home Audio/video VIDEO Zverev opäť ukázal srdce bojovníka: Strhujúca päťsetová dráma o finále priniesla veľký obrat

Alexander Zverev

NEW YORK – Nemecký tenista Alexander Zverev si ako prvý vybojoval postup do finále US Open. V dramatickom päťsetovom zápase otočil súboj so španielskym súperom Pablom Carrenom-Bustom.

Zlý začiatok

Nasadená turnajová päťka Zverev už tradične vstúpil do zápasu veľmi nekoncentrovane. Španielsky súper dvakrát brejkol favorita a razom viedol v úvodnom dejstve už 5:1. Nemec sa síce vzápätí zmohol na brejk, ale to bolo v prvom sete z jeho strany všetko – 6:3.

V tom druhom mala hra v podstate identický scenár. Nemecký favorit robil jednu nevynútenú chybu za druhou a podstatne viac skonsolidovaný Španiel vyhrával v druhom dejstve už 5:0 a vo vzduchu visel kanár. Potupnú porážku na nule Zverev síce brejkom odvrátil, ale set opäť suverénne patril španielskemu outsiderovi zápasu – 6:2.

Veľký obrat

Tretí set začali obidvaja tenisti strojovým podávaním, keď si v prvých troch hrách podávajúci hráč udržal servis bez straty jediného fiftínu. Potom sa ale k servisu dostal Španiel, ktorý podanie nezvládol a Zverev druhý brejkbal premenil na brejk na 3:1. Busta okamžite kontroval ribrejkom, ale Nemec taktiež a set sa napokon dohral v podobnom duchu ako začal, takže patril Zverevovi – 6:3.

V štvrtom mal Zverev pri prvom podaní súpera šancu na brejk, ktorú ale nevyužil, ale dočkal sa už pri druhom servise súpera. Španiel ale opäť okamžite zakontroval ribrejkom a za stavu 2:2 sa znovu prakticky začínalo odznova. Kľúčová bola siedma hra, kedy Zverev opäť zobral Španielovi podanie a aj keď pri ďalšom servise Bustu ešte set neukončil, na svojom podaní už áno – 6:4.

Ani ošetrenie ho nezachránilo

Pred rozhodujúcim piatym dejstvom sa Busta dal ošetriť, ale ani to mu nepomohlo zastaviť rozbehnutého súpera. Zverev, ktorý v zápase nastrieľal až 24 es, zobral Španielovi hneď prvé podanie a keď sa už zdalo, že zápas upodáva až do konca, Busta neudržal kľud a pohodu pri podaní na udržanie sa v zápase. Po druhom brejku a triumfe 6:3 sa Zverev radoval z veľkého obratu, po ktorom ho čaká boj o premiérový grandslamový titul a vôbec prvé grandslamové finále.