Home Audio/video VIDEO Životný skalp Molčana na US Open: Proti domácemu favoritovi predviedol senzačný obrat!

Alex Molčan

NEW YORK – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na US Open premiérovo do tretieho kola. V dnešnom dueli zdolal favorizovaného Nakashimu po setoch 6:3, 3:6, 1:6, 6:2 a 6:4.

Molčan vstúpil do stretnutia nebojácne, už v štvrtej hre prelomil servis talentovaného Američana a náskok brejku si strážil počas celého setu. Úvodné dejstvo už žiadny brejk neprinieslo a po 43 minútach sa slovenský tenista prekvapivo ujal vedenia.

V ďalších dvoch setoch však úspešný kvalifikant ťahal za kratší koniec, Nakashima povolil Molčanovi v nasledujúcich dvoch dejstvách len štyri gemy a razom otočil priebeh zápasu.

Po ošetrovaní nasledoval nevídaný obrat

Molčan si po prehratej tretej sade vzal ošetrovanie, kedy potreboval masáž ľavého ramena. Krátka prestávka mu pomohla, od štvrtého setu sa začal presadzovať na riterne a po dvoch prelomených podaniach nášho tenistu bolo vyrovnané.

Outsider zápasu mal raketový vstup do rozhodujúcej sady, keď už v prvej hre prelomil podanie Nakashimu a o pár minút neskôr viedol drvivých 4:0. V závere zápasu ešte americký tenista brejkom znížil, ale Molčan si premiérový postup do tretieho kola už nenechal ujsť a kľúčové podanie udržal.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi jedenástym nasadeným Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom a Juhoafričanom Kevinom Andersonom (77.)