Home Audio/video VIDEO Zelenay získal už svoj 45. deblový titul: S domácim Begemannom ovládli finále bez straty setu

ISMANING – Slovenský deblový špecialista Igor Zelenay získal titul vo štvorhre na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu. Spolu s domácim Andrem Begemannom zvíťazili vo finále nad českou dvojicou Marek Gengel, Tomáš Macháč hladko 6:2, 6:4 za necelú hodinu.

Zelenay s Begemannom už v prvej hre prelomili servis českého páru a o pár minút po ďalšom brejku viedli už 5:1. Macháč s Gengelom ešte znížili na 2:5, ale bodku za úvodným setom dal ďalší udržaný servis štvrtého nasadeného páru – 6:2.

Výborný výkon favoritov pokračoval aj v druhom sete. Česi si na príjme nevedeli dať rady a po brejku v piatej hre bolo takmer rozhodnuté. Vo zvyšku zápasu si turnajové štvorky servis nestratili a zaslúžene triumfovali.

Pre tridsaťdeväťročného Zelenaya je to už 44. titul z challengerového turnaja, jeden získal na hlavnom okruhu ATP, keď v roku 2019 triumfoval v Petrohrade.