štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Že netrénuje? Federer náhodou odhalil to, čo nechcel
Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

VIDEO Že netrénuje? Federer náhodou odhalil to, čo nechcel

BAZILEJ – Požehnanie alebo kliatba? Záleží od uhla pohľadu, v každom prípade švajčiarsky tenisový fenomén Roger Federer (38) počas vynútenej prestávky zapríčinenej pandémiou koronavírusu nič nebalí a tenisom naďalej žije.


Niektorí hovoria, že prichádza o nádeje získavať ďalšie grandslamové tituly a teda ďalšie a ďalšie rekordné zápisy do histórie, iní zas naopak prestávku vidia ako skvelú príležitosť pre Federera doliečiť si svoje zranenia. Tak či onak 38-ročný švajčiarsky matador trpel zrušením trávnatej časti sezóny, pretože na Wimbledone mal v úmysle zaútočiť už na 21. grandslamový titul.

Netrénuje?

Aj keď nedávno Federer vyhlásil, že na reštart sezóny to v dohľadnej dobe nevidí a tým pádom v trénovaní zmysel tiež nie, zdá sa, že tomu tak celkom nie. Maestro rozhodne celé karanténne mesiace praktizovanie svojho milovaného tenisu neignoruje. To odhalil v nedávnom rozhovore s brazílskou legendou Gustavom Kuertenom.Rozhovor s Kuertenom prerušil tréner

Kým v zaujímavom rozhovore s „Gugom“ preberali mnohé témy, diskusiu prerušil na pár sekúnd Rogerov tréner Severin Lüthi. Federer so smiechom odhalil, že jeho kouča zaujímalo, či jeho zverenec trénuje. Kuerten sa tiež pustil do hurónskeho smiechu keď zistil, že Roger sa stále nezastavil a pod dohľadom svojho kouča naďalej trénuje. To je silná správa pre všetkých tých, ktorí sa obávali toho, že Federer by už po reštarte nemusel opäť do tenisového kolotoča nastúpiť.

Severin Lüthi a Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Federer je pripravený lepšie ako hocikedy predtým

Práve tréner Lüthi pred pár dňami aktualizoval súčasné informácie o svojom hviezdnom zverencovi. Kouč uviedol, že Federer je na najlepšej ceste k úplnému uzdraveniu a podľa jeho slov môže byť jeho forma lepšia ako kedykoľvek predtým. „Dnes som sa stretol s Rogerom, cíti sa dobre, rehabilitoval a začal s cvičením, všetko je fajn. Boli tam dva týždne, kedy sme šli trochu pomalšie, ale teraz je všetko v poriadku, stále má čas,“ povedal Lüthi.Slová trénera rozhodne potešia každého fanúšika švajčiarskeho Maestra, ktorý zdá sa stále nepovedal posledné slovo a do veľkej bitky o legendu legiend rozhodne ešte prehovorí a fanúšikov možno poteší nejakým tým grandslamovým úspechom.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − six =