Jo-Wilfried Tsonga
Jo-Wilfried Tsonga sa lúčil v slzách (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

VIDEO Záplava sĺz na Roland Garros: Legendárny Tsonga sa lúčil s milovaným Parížom

PARÍŽ – Francúzsky tenista Jo-Wilfried Tsonga sa vo veku 37 rokov rozlúčil s kariérou v slzách. Posledný zápas odohral na Roland Garros, kde v 1. kole dvojhry podľahol v štyroch setoch ôsmemu nasadenému Nórovi Casperovi Ruudovi.


Jo-Wilfried Tsonga
Tsonga sa v slzách lúčil s kariérou (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Milujem ťa

„Dúfam, že na svete čoskoro zavládne taký pokoj, aký mám teraz ja vo svojej duši. Ďakujem ti Roland Garros, ďakujem ti Pán tenis. Milujem ťa,“ uviedol dojatý finalista Australian Open z roku 2008, ktorý už v zime avizoval, že antukový vrchol sezóny v Paríži bude jeho labutia pieseň.Pozdravy od Murrayho, Djokoviča, Nadala aj Federera

Po zápase na dvorci Philippa Chatriera premietali najslávnejšie okamihy Tsongovej kariéry. Nechýbali ani videopozdravy od jeho rivalov – Brita Andyho Murrayho, Srba Novaka Djokoviča, Španiela Rafaela Nadala či Švajčiara Rogera Federera. Tsonga bol v minulosti svetovou päťkou.

Na OH 2012 v Londýne získal po boku krajana Michaela Llodru striebro vo štvorhre. V roku 2017 sa tešil z triumfu v Davisovom pohári. Na konte má aj dva tituly z turnajov Masters. V roku 2008 nenašiel premožiteľa v parížskej hale Bercy. V roku 2014 získal trofej v Toronte. V uplynulých mesiacoch ho trápili rôzne zranenia a v rebríčku sa mu už nepodarilo vrátiť na bývalé pozície. 

Jo-Wilfried Tsonga
Tsonga sa v slzách lúčil s kariérou (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =