Home Audio/video VIDEO Výkony ako na hojdačke a hrozný “darček” k narodeninám: Zverev vybuchol na domácom turnaji

Alexander Zverev

MNÍCHOV – Nemecký tenista Alexander Zverev sa po vynútenej pauze zapríčinenej zranením stále nemôže dostať do optimálnej formy. Po osemfinálovej účasti v Monte Carle stroskotal na domácom turnaji v Mníchove, ktorý v roku 2017 a 2018 ovládol, hneď na prvom protivníkovi. Domáci favorit v deň svojich 26. narodenín nestačil na Austrálčana Christophera O’Connella, ktorému podľahol po setoch (2)6:7, 4:6.

Alexander Zverev si v minuloročnom semifinále French Open proti Rafaelovi Nadalovi vážne zranil členok a jeho sezóna sa skončila. Do súťažných zápasov sa vrátil na Silvestra, trápil sa, ale koncom februára sa začal zlepšovať. V Dauhe odohral vyrovnaný súboj s neskorším finalistom Andym Murraym, v Dubaji sa dostal do semifinále a v osemfinále Indian Wells nebol ďaleko od skalpu rozbehnutého Daniila Medvedeva.

Stabilnú formu si však neudržal, 25-ročný Nemec prehral v Miami s Tarom Danielom a v osemfinále na antuke v Monte Carle nedopodával proti Medvedevovi ani druhý, ani rozhodujúci set. V antukovej jari pokračoval aj v Mníchove. Šampión z rokov 2017-18 a nasadená trojka stroskotal hneď na svojom prvom súperovi, keď podľaho Christopherovi O’Connellovi, ktorý len pred niekoľkými týždňami v Marrákeši dosiahol svoje prvé antukové štvrťfinále na najvyššom okruhu.

Bývalý druhý hráč sveta a víťaz antukových Masters v Madride a Ríme ťahal od začiatku za kratší koniec. V tajbrejku úvodného setu získal iba dva body a v druhom sete sa mu podarilo vyrovnať z 2:4 na 4:4, no v deviatej hre po tretí raz v zápase zaváhal na servise a Austrálčan zápas ukončil čistou hrou.