Home Audio/video VIDEO Vyčerpaný Wawrinka nevyužil 3 mečbaly a štvrťfinále nezopakuje: Práve teraz sa cítim, akoby som umieral

Stan Wawrinka

MELBOURNE – Druhé kolo znamenalo stopku pre trojnásobného grandslamového šampióna Stana Wawrinku. Tridsaťpäťročný Švajčiar nasadený ako číslo 17 podľahol Mártonovi Fucsovicsovi z Maďarska po päťsetovej dráme 5:7, 1:6, 6:4, 6:2, 6:7 (9).

Štvrťfinálovú účasť nezopakuje

Švajčiar mal v tajbrejku piateho setu tri možnosti ako ukončiť zápas vo svoj prospech, no nevyužil ich. „Práve teraz sa cítim, akoby som umieral. Som naozaj veľmi unavený,” hľadal slová po 4 hodiny a 3 minúty trvajúcom zápase pod horúcim slnkom švajčiarsky veterán. „Bol to veľmi dlhý zápas. Vedel som, že sa súper môže vrátiť do hry, je to mentálne aj fyzicky silný hráč,” vzdal Wawrinka úctu maďarskému tenistovi, ktorého v treťom kole čaká nasadená štrnástka Miloš Raonič z Kanady.

Thiem bez problémov ďalej

Rakúsky tenista Dominic Thiem si suverénnym spôsobom zabezpečil postup do 3. kola dvojhry na grandslamovom  turnaji Australian Open v Melbourne. Nasadený hráč číslo tri prešiel cez Nemca Dominika Köpfera v troch setoch 6:4, 6:0, 6:2.

Ľavoruký Nemec Köpfer nikdy nezdolal hráča z prvej päťky rebríčka a Rakúšanovi odolával iba v prvom sete. Sedemdesiaty hráč rebríčka ATP napokon podľahol za hodinu a 39 minút. Thiem dominoval na podaní, kvalitne returnoval a získaval body hrou zo základnej čiary.

„Bolo to výborné. Mám rád tento kurt, mám tu dobré štatistiky. Som rád, že som sa sem mohol vrátiť. Toto bol môj najlepší zápas tento rok tu v Austrálii,” neskrýval spokojnosť finalista predchádzajúceho ročníka Thiem, ktorého v ďalšom zápase čaká víťaz súboja Nick Kyrgios – Ugo Humbert.