Home Audio/video VIDEO Výbuch slovenskej radosti v Liberci: Molčan po výbornom výkone získal premiérový titul

LIBEREC – Slovenský tenista Alex Molčan si na antukovom challengeri 80 v Liberci vybojoval svoj prvý singlový titul na okruhu ATP. Ôsmy nasadený hráč nedal vo finále šancu domácej sedmičke pavúka Tomášovi Macháčovi a zvíťazil hladko 6:0, 6:1 za 57 minút.

Na celom turnaji nestratil dvadsaťtriročný hráč NTC ani jeden set. Skvelú formu a dominanciu ukázal najmä v posledných dvoch zápasoch, keď v semifinále a finále dovolil svojim súperom uhrať iba jediný gem.

V tomto roku to bolo Alexovo tretie finále – na challengeri v Prostějove ani na turnaji ATP 250 v Belehrade mu to nevyšlo, no v Liberci si suverénne dokráčal za titulom. Po sobotňajšom deblovom titule Igora Zelenaya sa tak Slovensko teší na jednom turnaji hneď z dvoch turnajových prvenstiev.

Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si za celkové víťazstvo pripíše do rebríčka ATP 80 bodov a v jeho pondelkovom vydaní bude figurovať na 136. priečke, čím si svoje doterajšie kariérne maximum vylepší o 14 pozícií.

Zdroj: stz.sk, ts