Home Audio/video VIDEO Všade samá voda či hra na nervy: Súboj Medvedeva s Tsitsipasom priniesol silné emócie

Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas

MELBOURNE – Semifinálový súboj ruského tenistu Daniila Medvedeva a gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa síce trval len niečo viac ako dve hodiny a mal pomerne jednoznačný priebeh, ale aj tak priniesol viaceré pútavé a emotívne momenty.

Daniil Medvedev a Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Všade samá voda

Silné emócie na strane Gréka priniesol úvodný brejk v druhom sete. Tsitsipas po prehratom úvodnom dejstve (4:6) stratil hneď svoje druhé podanie v tom druhom a Medvedev sa ujal rýchleho vedenia 2:1. To Grék niesol veľmi ťažko a v návale emócií počas oddychu hodil otvorenú fľašu s vodou na zem, čo prinieslo záplavu časti hracej plochy. To okamžite u rozhodcu reklamoval jeho ruský súper a tak muselo dôjsť k náprave.

Hra na nervy

Ďalšie zaujímavé okamihy sa v aréne Roda Lavera odohrali v treťom sete za stavu 3:2 pre Medvedeva. Podávajúci Rus za stavu 15:15 zareagoval na nepripravenosť Tsitsipasa a žiadosť o počkanie so servisom naozaj svojským spôsobom. Medvedev sa vybral po svoj uterák, za ktorým si to musel odšliapať a rozhodca pozeral, čo sa to vlastne deje. Hra na nervy v podaní obidvoch semifinalistov rozosmiala komentátorov.

Krásne údery a výmeny

Duel, po ktorom sa z postupu do finále po setoch 6:4, 6:2 a 7:5 radoval favorizovaný Medvedev, priniesol ale aj množstvo naozaj nádherných výmien a skvelých úderov. Prinášame vám zostrih piatich najlepších, ktoré vybrala televízia Eurosportu a ktoré rozvášnili divákov.