Home Audio/video VIDEO Víťazná séria Sabalenkovej sa zastavila na čísle 15: Po bláznivom priebehu skončila na rakete 35-ročnej Estónky

MELBOURNE – Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková nezačala svoju austrálsku púť úspešne. Po pätnástich výhrach v rade prehrala v prvom kole na turnaji WTA Gippsland Trophy proti bývalej svetovej pätnástke Kanepiovej po setoch 1:6, 6:2 a 1:6.

Chuť prehry spoznala až po 15 výhrach

Bieloruskej tenistke vôbec nevyšiel úvod zápasu, keď za 15 minút prehrávala už 0:5 a hrozil jej kanár, ktorý odvrátil prelomeným podaním estónskej súperky. Následne však svoj servis opäť stratila a úvodný set prehrala za 28 minút v pomere 1:6.

V druhej sade prišlo k výraznému zlepšeniu, Sabalenková začala lepšie servovať a v druhom sete nenašla Kanepiová recept na jej agresívne podanie, sama servis dvakrát stratila a stav zápasu bol vyrovnaný.

O osude stretnutia rozhodoval až tretí set

Dôležitý gem rozhodujúceho setu sme mali možnosť vidieť už v prvej hre, ktorá trvala približne 10 minút, Kanepiová nevyužila štyri príležitosti na získanie vedenia, následne mala Bieloruska brejkbal, ktorý však nevyužila a prehrávala 0:1. Zásadným momentom tretieho setu bol opäť slabší servis Sabalenkovej, aktuálne 94. hráčka si dokázala vytvoriť opäť náskok piatich gemov a siedma hráčka sveta len kozmeticky upravila na 1:5 a odvrátila hroziaceho kanára.

Kanepiová sa po prekvapivej výhre stretne v osemfinále proti ruskej tenistke Kasatkinovej.