Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Frank Augstein)

VIDEO Veľké gesto svetovej jednotky: Svojim tenisovým krajanom hradí všetky náklady spojené s prípravou

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič opäť ukazuje veľký charakter. V rodnom Srbsku platí všetky náklady spojené s prípravou svojich krajanov na novú sezónu prostredníctvom svojej nadácie.


Tenisové centrum Novaka Djokoviča v Belehrade je v aktuálnych dňoch plne vyťažené srbskými tenistami, ktorí sa pripravujú na nasledujúcu sezónu 2021. O všetky ich potreby je vzorne postarané a z vlastnej peňaženky nemusia platiť žiadnu položku. Všetky záležitosti spojené s financovaním má pod palcom aktuálna svetová jednotka.

„Novakovi patrí špeciálne poďakovanie za všetko, čo urobil pre srbských hráčov počas prípravy na novú sezónu. Zdarma im poskytol kurty, loptičky, jedlo, hotel, vypletanie rakiet a mnoho ďalších benefitov. Klobúk dole,“ napísal na sociálnej sieti Instagram srbský tréner Petar Popovič, ktorý trénuje Bosnika Džumhura, ktorý rovnako využíva služby Djokoviča.

Okrem Džumhura trénuje v Belehrade aj Filip Krajinovič (31.), Laslo Djere (57.), Viktor Troicki (201.), Marko Tepavač (449.), Boris Butulija (1325.), Hamad Medjedovič (1348.) a Nikola Čačič (57. v žebříčku čtyřhry).„V zime je prenájom kurtov veľmi drahý, hlavne pre nižšie postavených hráčov. Novak urobil neuveriteľnú vec pre svoju rodnú krajinu, je to mimoriadna pomoc,“ dodal Popovič.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Gregoire Barrere, Doha, Kvalifikácia na Australian Open

Tenisové tipy (27.1.): Boje o štvrťfinále vo francúzskom Quimperi

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérských odporúčaní, po ktoré sme si dnes opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − five =