Filip Horanský (Foto: TASR)

VIDEO V semifinále čaká Kleina náročná prekážka, Horanský na pokraji vypadnutia

PIEŠŤANY – Český tenista Tomáš Macháč sa vo štvrtok prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji HSC Cup v Piešťanoch. V úvodnom kole zdolal slovenského súpera Jánosa Feketeho 6:2 a 6:3.


V ďalšom kole narazí na Lukáša Kleina. Piaty nasadený hráč zvíťazil nad Andrejom Krajčíkom hladko 6:0, 6:3. Do štvrťfinále sa prebojoval aj druhý finalista predchádzajúceho podujatia v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 Alex Molčan, ktorý ako štvrtý nasadený hráč zdolal Michala Novanského 6:2 a 6:3. Jeho ďalším súperom bude Tomáš Líška.

Druhý nasadený hráč turnaja Filip Horanský potreboval na zdolanie Lukáša Pokorného až tri sety, keď zvíťazil 2:6, 6:2 a 7:5. Vo štvrťfinále narazí na Krištofa Minárika, ktorý si poradil s Petrom Benjamínom Privarom 6:3, 1:6, 6:2. „Ťažký zápas, špeciálne pre mňa, lebo som nebol vôbec rozohraný. V poslednom čase som toho veľa nenatrénoval, pretože som bol zranený pred týždňom. Bolo to také trápenie. Lukáš hral výborne, mal som čo robiť a som rád, že som to vybojoval. To zranenie bolo viac-menej narazené rebro a obmedzovalo ma to pri každom pohybe aj pri dýchaní. Som rád, že dnes to ako-tak vydržalo a že zajtra to bude v pohode,“ uviedol Horanský.

Už v 1. kole sa rozlúčil s turnajom deblový špecialista Filip Polášek, ktorý podľahol šiestemu nasadenému Tomášovi Liškovi v troch setoch 3:6, 6:3 a 1:6.muži – dvojhra – 1. kolo:
 Tomáš Macháč (ČR-3) – János Fekete (SR) 6:2, 6:3, Lukáš Klein (SR-5) – Andrej Krajčík (SR) 6:0, 6:3, Alex Molčan (SR-4) – Tomáš Novánsky (SR) 6:2, 6:3, Filip Horanský (SR-2) – Lukáš Pokorný (SR) 2:6, 6:2, 7:5, Krištof Minárik (SR) – Peter Benjamín Privara (SR) 6:3, 1:6, 6:2, Matej Gálik (SR) – Samuel Puškár (SR-7) 6:3, 6:1, Tomáš Liška (SR-6) – Filip Polášek (SR) 6:3, 3:6 a 6:1

About Roderik Pastier

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − 4 =