Home Najdôležitejšie VIDEO Úvodný hrací deň v Ríme priniesol prekvapivo ľahkú prehru Basilašviliho: Prehral aj Chačanov s Andersonom

Karen Chačanov

RÍM – Nórsky tenista Casper Ruud postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v Ríme. Nenasadený hráč zdolal v pondelkovom zápase 1. kola jedenástku podujatia z Ruska Karena Chačanova 6:3, 3:6, 6:1. Na turnaji skončil aj šestnásty nasadený Felix Auger-Aliassime z Kanady, ktorý prehral so Srbom Filipom Krajinovičom 4:6, 5:7.

Basilašvili uhral len 4 gemy

V zápase domáceho Sonega s Basilašvilim, potvrdil taliansky tenista rolu favorita. Gruzínsky tenista má pravdepodobne v hlave ešte stále konflikt a nevyriešený spor s jeho manželkou, čo viditeľne zanechalo črty aj na jeho hernom prejave. Sonego nezachytil úvod zápasu a rýchlo prehrával 1:3. Od tohto momentu získal 11 gemov, zatiaľ čo Basilašvili len jeden a vyhral 6:3, 6:1.

Chačanov nepotvrdil miernu rolu kurzového favorita a prehral s Ruudom

Úvod zápasu zachytil lepšie nórsky tenista, rýchlo viedol 1:3. Počas celého setu si obaja hráči držali svoj servis, aj keď obaja mali viacero brejkbalových príležitostí, ktoré zostali nevyužité a tak prvý set vyhral Ruud v pomere 6:3.

Druhý set mal opačný scenár a bol to práve ruský hráč, ktorý viedol rýchlo 4:1. Ruudovi sa podarilo zdramatizovať vývoj setu, keď dokázal znížiť na 4:3, ale Chačanov kontroval brejkom a vyhral druhý set 6:3.

O víťazovi zápasu musel rozhodnúť až tretí set, kde až prekvapivo ľahko uspel Ruud a vyhral 6:1. V ďalšom kole sa stretne s premožiteľom Basilašviliho domácim Sonegom.

Anderson podľahol Humbertovi v dvoch setoch

Do ďalšieho kola postúpil aj Francúz Humbert, ktorý porazil bez straty setu Kevina Andersona, ktorý potvrdil hernú krízu. O osude prvého setu rozhodol jeden brejk, keď sa v štvrtej hre podarilo francúzskemu tenistovi zobrať podanie svojho súpera a prvý set vyhral 6:3.

V druhom sete sa podarilo hneď na úvod Humbertovi prelomiť podanie Andersona, zdalo sa, že zápas doservuje do úspešného konca, ale 119. hráčovi sveta sa podarilo zdramatizovať druhý set, keď v desiatej hre brejkol svojho súpera a o osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom bol úspešnejší Francúz a postúpil do druhého kola, kde ho čaká domáci Fognini.