Home Audio/video VIDEO Úspešný štart Djokoviča na ATP Cupe, Nadal nenastúpil na zápas proti De Minaurovi

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič zvládol vstup do tímovej súťaže s názvom ATP Cup, keď si v prvom zápase poradil s Kanaďanom Šapovalovom dvakrát 7:5. Zatiaľ čo svetová jednotka má svoj zápas za sebou, Nadal pre zranenie proti De Minaurovi nenastúpil.

Prvý set rozhodol jediný brejk

Od úvodu zápasu bol servis dominantou u oboch hráčov a až v štvrtej hre sme boli svedkami prvých brejkbalov, ktoré však Djokovič nevyužil. Až do stavu 6:5 si obaja tenisti bezpečne držali svoje servisy, zlomový moment prišiel v dvanástom geme, keď sa Srbovi podarilo využiť v poradí druhý setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set mal identický scenár s rovnakým výsledkom

V druhom sete sa obraz hry nezmenil, Djokovič počas celého zápasu neponúkol Šapovalovovi ani jeden brejkbal a chleba sa opäť lámal v koncovke druhého setu, keď podobne ako v prvej sade, srbský tenista prelomil za stavu 6:5 podanie svojho súpera a pripísal si na svoje konto úspešný štart do turnaja.

Proti Kanaďanom musela rozhodnúť až štvorhra

Djokovičov tímový kolega Lajovič neuspel vo svojom otváracom zápase proti kanadskému bombardérovi Raoničovi, a preto musela o prvom bode rozhodnúť až štvorhra, v ktorej opäť úradoval Djokovič, keď so svojím parťákom Krajinovičom zdolali kanadskú dvojicu Raonič/Šapovalov po setoch 7:5, 7:6(4).

Djokovič musel minulý týždeň vynechať jeden set exhibičného zápasu pre pľuzgier na dominantnej ruke. V utorok však už bol v poriadku a zápas si užil. „Bolo to výborné otvorenie sezóny. Hrať na harde proti Šapovi je vždy výzva, pretože je to výbušný a dynamický tenista. Myslím si, že sme predviedli tenis na vysokej úrovni, takže som spokojný,” citovala Djokoviča agentúra AP.

Nadal pre zranenie chrbta nenastúpil

Svetová dvojka Rafael Nadal musel z dôvodu zdravotných problémov v oblasti chrbta odrieknuť svoj štart v prvom zápase na ATP Cupe, v zápase proti De Minaurovi ho nahradí tímový kolega Bautista Agut.

„Spoločne s celým tímom som sa rozhodol, že v dnešnom prvom zápase v Melbourne štartovať nebudem, pretože mám zablokovaný chrbát,” napísal dvadsaťnásobný grandslamový šampión na twitteri. „Verím, že sa to do štvrtka zlepší a budem schopný hrať,” dodal.

Zdroj: ts, TASR