Home Audio/video VIDEO Úchvatná štvorhodinová dráma na Roland Garros: Paríž zažije pikantný boj o semifinále

Casper Ruud, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Nórsky tenista Casper Ruud postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Vlaňajší parížsky finalista zdolal v osemfinále v pozícii nasadenej štvorky Čiľana Nicolasa Jarryho 7:6 (3), 7:5, 7:5.

V dueli o postup do semifinále nastúpi v pikantnom severskom derby rovnako ako vlani proti šiestemu nasadenému Dánovi Holgerovi Runemu, ktorý zvíťazil nad Argentínčanom Franciscom Cerúndolom po päťsetovej bitke 7:6 (3), 3:6, 6:4, 1:6, 7:6 (10:7).

Ruud v zápase s Jarrym lepšie zvládol koncovky setov, v kľúčových momentoch spravil menej nevynútených chýb. “Bol to veľmi náročný zápas. V druhom i treťom sete mal Jarry brejk k dobru, no podarilo sa mi otočiť nepriaznivý vývoj. Toto víťazstvo venujem celému môjmu tímu, ktorý ma podporuje,” uviedol Ruud v prvom pozápasovom interview s bývalým španielskym tenistom Alexom Corretjom.

Úchvatný zápas

Rune podával za stavu 5:4 v piatom sete na víťazstvo, no Cerúndolo vyrovnal na 5:5 a o všetkom rozhodol záverečný supertajbrejk. V jeho koncovke mal navrch mladý Dán. “Bol to úchvatný zápas. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru. Francisco hral veľmi dobre, z forhendu dával nechytateľné údery. V jeho ďalšej kariére mu želám iba to najlepšie,” povedal vlaňajší víťaz turnaja Masters 1000 v Paríži.

Pikantné derby severanov

Rune a Ruud mali v minulosti vzájomný konflikt a tak ich súboje vždy vzbudzujú pozornosť. Vo vzájomnej bilancii viedol síce Ruud 4:0, ale v poslednom meraní síl v tomto roku na prestížnom antukovom podujatí v Ríme sa Rune na piaty pokus dočkal, keď rivala v boji o finále zdolal potom, čo po prehratom tajbrejku v úvodnom sete dokázal zápas otočiť.

muži – dvojhra – osemfinále:

Holger Rune (Dán.-6) – Francisco Cerúndolo (Arg.-23) 7:6 (3), 3:6, 6:4, 1:6, 7:6 (10:7)

Casper Ruud (Nór.-4) – Nicolas Jarry (Čile) 7:6 (3), 7:5, 7:5