Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

VIDEO Tenisové legendy reagujú na prekvapivú prehru Federera: Už nie je strašiakom pre súperov

LONDÝN – Výsledok, ktorý prekvapil takmer každého tenisového fanúšika. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión Roger Federer skončil na obľúbenom Wimbledone vo štvrťfinále. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby tretí set neskončil debaklom 0:6. Tenisové legendy boli z výkonu Maestra zaskočené, ale tiež chválili Poliaka Hurkacza, ktorý predviedol výborný výkon.


Poľskému tenistovi stačila na demoláciu švajčiarskeho šampióna len hodine a 49 minút a po výsledku 6:3, 7:6 a 6:0 bolo vymaľované. „Neviem, či na Wimbledone ešte niekedy Federera uvidíme,“ priznal ruský tenista Karen Chačanov, ktorý podľahol rovnako vo štvrťfinále Kanaďanovi Šapovalovovi.

„Hurkacz bol proste príliš dobrý,“ povedal Mats Wilander, bývalý švédsky tenista. „Federer zjavne nie je momentálne vo svojej najlepšej forme, ale Hurkacz ho donútil vyzerať ako priemerný tenista,“ pokračoval. „Z Federera už súperi nemajú taký rešpekt ako predtým, Poliak bol toho jasným dôkazom,“ nešetril chválou na adresu poľského tenistu.

„Všimli sme si veľa chybných úderov, nepríjemne vyzerajúcich bodov a tiež debakel 0:6, to bolo veľké prekvapenie,“ priznala nemecká tenisová legenda Boris Becker. „Áno, Roger nemal najlepší deň, ale Hurkacz zachoval chladnú hlavu aj proti takémuto velikánovi, patrí mu všetka česť,“ dodal.McEnroe neveril vlastným očiam

„Nemôžem uveriť, čo sa stalo, ale Federer je tiež len človek,“ skonštatoval McEnroe.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × two =