Home Audio/video VIDEO Swiateková v Ríme predĺžila nevídanú sériu, Jabeurová taktiež suverénna

VIDEO Swiateková v Ríme predĺžila nevídanú sériu, Jabeurová taktiež suverénna

Iga Swiateková

RÍM – Svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska si bez väčších problémov poradila s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou 6:4, 6:1 a postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Ríme.

Dvadsaťročná hráčka vyhrala 25 zápas v sérii. Vo štvrťfinále sa stretne s Kanaďankou Biancou Andreescuovou, ktorá vyradila Chorvátku Petru Martičovú v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Swiateková prehrával v úvodnom sete 0:3, no potom zobrala súperke štyri podania po sebe a vyhrala 6:4. V druhom sete už jasne dominovala. “Nezačala som dobre a všetci to videli. No som veľmi šťastná za to, ako som zareagovala a ako som sa v prvom sete zlepšila,” povedala.

Ďalej aj Sabalenková

Postúpila aj bieloruská tenistka Arina Sabalenková. V osemfinálovom stretnutí zdolala vo štvrtok Američanku Jessicu Pegulovú v dvoch setoch 6:1 a 6:4.

dvojhra – osemfinále: Bianca Andreescuová (Kan.) – Petra Martičová (Chorv.) 6:4, 6:4, Jil Teichmannová (Švajč.) – Jelena Rybakinová (Kaz.) 6:7 (3), 6:3, 7:5, Arina Sabalenková (Biel.-3) – Jessica Pegulová (USA) 6:1, 6:4, Iga Swiateková (Poľ.-1) – Victoria Azarenková (Biel.-16) 6:4, 6:1, Amanda Anisimová (USA) – Danielle Collinsová (USA-7) 6:2, 6:2, Ons Jabeurová (Tun.-9) – Julia Putincevová (Kaz.) 6:3, 6:2, Maria Sakkariová (Gr.-4) – Coco Gauffová (USA-15) 6:4, 7:5