Iga Swiateková
Iga Swiateková (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

VIDEO Swiateková trénuje raritnú zbraň: Čo na to Federer, Thiem a Wawrinka?

VARŠAVA – Na tohtoročnom Roland Garros doslova šokovala tenisový svet, keď v Paríži nedala súperkám šancu a poľský zázrak Iga Swiateková má veľké plány aj v novej sezóne.


V polke decembra sa Poľka v tréningovom centre v španielskom Tenerife tvrdo pripravovala na novú sezónu, v ktorej chce pokračovať vo výborných výkonoch z tej predchádzajúcej. Na nedávnom tréningu sa pokúsila vylepšiť na okruhu WTA mimoriadne vzácny úder, ktorým sa preslávil napríklad aj švajčiarsky maestro Roger Federer.

Jednoručný bekhend veľkou raritou

Jednoručný bekhend zvláda aj na okruhu ATP len pár špičkových hráčov a zrejme najviac sa ním preslávili mená ako Roger Federer, Dominic Thiem či Stan Wawrinka. Na okruhu WTA ho prakticky nevidíme, jedinou známou hráčkou, ktorá ho používa, je Španielka Carla Suárezová Navarrová.

A práve túto štvoricu vyzvala Swiateková k vyjadreniu sa k videu, na ktorom pilne skúša svoje jednoručné bekhendové schopnosti. „Čo si o tom myslíte?“ a označila spomínané kvarteto. Ťažko povedať, ku ktorému hráčovi má Poľka na videu bližšie, ale zdá sa, že dosť identicky replikuje jednoručák Thiema. Jej držanie tela a pohyby rúk sa asi najviac blížia rakúskej hviezde, ktorá je tiež známa týmto úderom.Suárezová Navarrová a Schiavoneová boli posledné

Čo sa týka okruhu WTA, jednoručný bekhend ako posledné používali Carla Suárezová Navarrová a tiež Francesca Schiavoneová. Bývalá grandslamová štvrťfinalistka bola známa skvelým bekhendom a Talianka je zas poslednou hráčkou v histórii, ktorá disponovala raritným úderom a podarilo sa jej vyhrať grandslamové podujatie.

Swiateková v Paríži dominovala vďaka agresívnej hre, nezastaviteľnému forhendu, ale aj výbornému obojručnému bekhendu, ku ktorému by teraz rada pridala aj ten jednoručný. Fanúšikovia poľskej tenistky k videu zareagovali, že jej bekhend je skvelý a ani nemusí skúšať niečo nové, pretože je to už teraz fantastické.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 11 =