Home Audio/video VIDEO Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi vo finále nemala nárok: Swiateková jej povolila len 4 hry

ADELAIDE – Poľská tenistka Iga Swiateková zvíťazila vo finále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Adelaide. V sobotnom boji o titul ako piata nasadená zdolala dvakrát 6:2 Švajčiarku so slovenskými koreňmi Belindu Benčičovú.

V úvode zápasu dokázala Benčičová držať krok so svojou poľskou súperkou a v úvodných štyroch gemoch si obe dámy s prehľadom držali svoje podania. Od stavu 2:2 však vyhrávala v prvom sete gemy len jedna hráčka. Swiateková sériou štyroch hier v rade strhla vedenie na svoju stranu a po 36 minútach viedla 1:0.

Druhý set mal takmer identický scenár, 18. hráčka sveta výborne servovala a počas celého zápasu nepustila Švajčiarku k žiadnemu brejkbalu. Sama Benčičovú dvakrát brejkla a druhá sada skončila rovnakým výsledkom ako tá prvá, 6:2.

19-ročná Swiateková nestratila v piatich zápasov ani set. Vo finálovom zápase nepovolila svojej súperke ani jeden brejkbal, po prvom podaní stratila len 2 loptičky a po druhom servise Benčičová získala 4 fiftíny.

Pre úradujúcu víťazku grandslamového Roland Garros je to len druhý singlový titul na okruhu WTA v kariére.