Home Audio/video VIDEO Suverénny Djokovič má na dosah tretí titul v sezóne: Ruského protivníka zdolal v Tel Avive v dvoch setoch

Novak Djokovič

TEL AVIV- Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom dvojhry na turnaji ATP v izraelskom Tel Avive. V semifinále zdolal ako nasadená jednotka Rusa Romana Safjullina 6:1, 7:6 (3).

Djokovič mal raketový vstup do zápasu, keď po dvoch prelomených servisoch ruského protivníka viedol už 5:0. Safjullin odvrátil hrozbu kanára prvý udržaným podaním, ale Srb čistou hrou dopodával set do víťazného konca a za 23 minút viedol 1-0.

Vyrovnaný druhý set

104. hráč sveta v druhom dejstve zlepšil servis a Djokoviča takmer počas celého setu nepúšťal k žiadnym brejkbalovým príležitostiam. Svetová sedmička ukázala svoju veľkosť, až v deviatom geme, kedy využila hneď prvý brejkbal a bola krok od postupu. Djokovič však v nasledujúcej hre nepotvrdil získaný brejk a o osude setu sa rozhodovalo až v tajbrejku, v ktorom Safjullin ťahal za kratší koniec.