Daniil Medvedev, ATP Indian Wells
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

VIDEO Sťažnosti Medvedeva na pomalé kurty sa jej nepáčili: Krejčíková zareagovala na Rusov prístup

INDIAN WELLS – Jeho skvelá séria devätnástich víťazstiev a troch titulov v rade sa skončila vo finále turnaja v Indian Wells prehrou so Španielom Carlosom Alcarazom (3:6, 2:6).Navyše, bývalá svetová jednotka Daniil Medvedev potvrdil svoju povesť búrliváka v Kalifornii svojimi sťažnosťami na príliš pomalé kurty. Na tie následne zareagovala aj česká tenistka Barbora Krejčíková.


Po turnaji v Rotterdame sa Rus sťažoval na príliš pomalé a príliš chlpaté loptičky Dunlop a v Indian Wells sa v treťom kole rozčuľoval, že povrch je príliš pomalý. Počas zápasu s Bielorusom Iľjom Ivaškom sa na to sťažoval aj rozhodcovi.

„Teraz idem na toaletu a budem pomalý ako tento kurt. Takže pokojne počkajte tak 25 minút. Kurt je pomalý, takže aj ja budem pomalý, nebudem sa ponáhľať,“ pohrozil rozhodcovi Mohamedovi Lahyanimu.

K téme sa vrátil aj po pomerne hladkej prehre vo finále. „Mám tu dosť toxický vzťah s kurtmi, je to láska aj nenávisť,“ vyhlásil porazený finalista s úsmevom na tvári.

„Preto by som sa chcel poďakovať tomuto kurtu. Hral som len na tomto. Dal som mu zabrať a on dal zabrať mne. Výron členka, rameno… Dal mi opäť šancu dokončiť tento turnaj. Takže vďaka, kurt. O rok sa vrátim,“ vtipkoval.

„Milujem tento turnaj a rád sa sem vrátim aj o rok a dúfam, že začnem milovať aj tento kurt,“ dodal.S jeho nárekmi sa však rýchlo vysporiadala Barbora Krejčíková, ktorá po boku Siniakovej v Indian Wells ovládla štvorhru.

„Daniil má vtipný prístup. Hrá tu len na Štadióne 1 a kurt, na ktorom je, je najrýchlejší v celom areáli. Ja som hrala na kurtoch č. 1, 2, 3 a 4,“ odkázala česká tenistka na diaľku Rusovi prostredníctvom Instagramu.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros

Djokovič schytal kritiku za odkaz na kamere: Poľutovaniahodné!

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič si vyslúžil kritiku od Tenisovej federácie Kosova (FTK) za …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + 19 =