Home Audio/video VIDEO Spanilá jazda ruskej kométy pokračuje: Nad jej sily nebol ani indisponovaný Dimitrov

MELBOURNE – Ruský tenista Aslan Karacev sa stal prvým semifinalistom grandslamového Australian Open. V utorňajšom štvrťfinále si ako kvalifikant poradil s turnajovou osemnástkou Grigorom Dimitrovom z Bulharska 2:6, 6:4, 6:1, 6:2.

Karacev nezačal dobre a v prvom sete premenil iba jedno svoje podanie, nazbieral až devätnásť nevynútených chýb v porovnaní so šiestimi súperovými. V druhom však predviedol bojovný výkon, v druhej hre odvrátil päť brejkbalov súpera a to ho nakoplo. V deviatom geme prelomil po druhý raz v zápase Dimitrovov servis a čistou hrou doviedol set do víťazného konca.

Zdravotné problémy Dimitrova

Potom sa začali na Bulharovi prejavovať zdravotné problémy. Kazil podania a tretí set prehral hladko 1:6. Pred začiatkom štvrtého dejstva si vypýtal time out na ošetrenie, no problémy s chrbtom mu nedovolili výraznejšie zdramatizovať ďalší priebeh. Karacev už svoju šancu nepustil a postúpil do semifinále.

Dvadsaťsedemročný Karacev figuroval v svetovom rebríčku na 114. mieste a v Melbourne sa mu podarilo z kvalifikácie postúpiť do hlavného turnaja na grandslame prvýkrát v kariére a na desiaty pokus. Iba štyria hráči pred ním dosiahli semifinále v pozícii kvalifikanta – John McEnroe (1977, Wimbledon), Bob Giltinan (1977, Australian Open), Filip Dewulf (1997, Roland Garros) a Vladimir Voltčkov (2000, Wimbledon).