Home Najdôležitejšie VIDEO Spanilá jazda famózneho Horanského pokračuje: Po skalpe amerického supertalentu zabojuje o titul

Filip Horanský

QUIMPER – Slovenský tenista Filip Horanský vyradil vo francúzskom Quimperi ďalšieho obrovského favorita. V semifinálovom zápase si poradil s americkým supertalentom Brandonom Nakashimom po setoch 7:6(10),4:6 a 6:4.

Úvod zápasu mal lepší americký tenista, keď po pár minútach viedol už 3:0. Dôležitý gem prvého setu sa odohral v štvrtej hre, keď Horanský odvrátil štyri brejkbaly a následne v ďalšom geme brejkol svojho súpera. Až do stavu 6:6 sa nič zaujímavé neudialo, obaja hráči si spoľahlivo držali svoje servisy a o osude prvého setu rozhodla až maratónska skrátená hra. Slovenský tenista využil svoj štvrtý setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Aj druhý set mal podobný úvod ako ten prvý, Nakashimovi sa opäť podarilo prelomiť podanie nášho tenistu a tentokrát si sľubný náskok jedného brejku dokázal držať počas celého setu. V siedmej hre prišiel Horanský o druhý servis v sete a ani následný ribrejk mu nepomohol odvrátiť stratu druhej sady.

O osude stretnutia rozhodol napínavý tretí set

Rozhodujúca sada bola ako na hojdačke. V treťom geme stratil Horanský svoje podanie, ale dokázal kontrovať brejkom na nulu a po udržaní svojho servisu razom viedol 3:2. Ďalšie dva gemy patrili americkému tenistovi a slovenský tenista bol opäť brejk dole. So 184. hráčom to už vyzeralo zle-nedobre, ale následne predviedol fantastický záver a sériou troch gemov v rade strhol víťazstvo na svoju stranu a postúpil do finále.

V boji o titul sa stretne s americkým tenistom s českými koreňmi Sebastianom Kordom, ktorý zdolal v prvom semifinále v dvoch setoch domáceho Bonziho.

Dvadsaťosemročný rodák z Piešťan sa bude v nedeľu snažiť získať svoj druhý challengerový titul vo dvojhre. Doposiaľ jediný má na konte z roku 2018, kedy zvíťazil na antuke v nemeckom Meerbuschi.