Home Audio/video VIDEO Spanilá jazda bieloruskej hviezdy pokračuje: Vyhrala 15. zápas v rade a slávi ďalší titul

Aryna Sabalenková

ABÚ ZABÍ – Bieloruská tenistka Arina Sabalenková vyhrala turnaj WTA v Abú Zabí. V stredajšom finále dvojhry si v pozícii nasadenej štvorky poradila s nenasadenou Ruskou Veronikou Kudermetovovou za 1:06 h hladko 6:2, 6:2.

Bieloruská tenistka podobne ako počas celého turnaja, aj v dnešnom zápase servovala ukážkovo. V prvých štyroch gemov jej Ruska Kudermetovová ešte dokázala vzdorovať, ale následne získala Sabalenkovová štyri gemy v rade a prvý set vyhrala pomerom 6:2.

Druhý set pokračovala aktuálne 10. hráčka sveta podobným štýlom, viedla už 2:0 a až v tretej hre druhého setu získala ruská tenistka prvý gem po dlhšej sérii prehraných hier. Na servise sa jej však nedarilo a v druhej sade si svoje podanie nedokázala ani raz udržať. Aj napriek prvému nevyužitému mečbalu Sabalenková dokráčala k hladkému víťazstvu a slávi ďalší titul.

Chuť prehry nepozná už 15 zápasov v rade

Bieloruska okúsila chuť prehry ešte na októbrovom French Open, kde podľahla prekvapivo tuniskej tenistke Jabeurovej, odvtedy dokázala vyhrať 15 duelov v rade a po triumfe v Ostrave, Linzi sa tentokrát teší aj zo zisku titulu v exotickom Dubaji. V rebríčku WTA sa posunie na siedme miesto a tým vylepší svoje doterajšie maximum (9.priečka).