Home Audio/video VIDEO Šoumen Kyrgios v elektrizujúcej atmosfére opäť rozburácal fanúšikov, Murray s trpkým koncom

Nick Kyrgios

MELBOURNE – Ďalej na Australian Open ide aj dvojka Daniil Medvedev z Ruska, ktorý zdolal domáceho Nicka Kyrgiosa v štyroch setoch 7:6 (1), 6:4, 2:6, 6:4.

Zápas mal tradične elekrtizujúcu atmosféru, austrálsky šoumen famóznymi údermi, typickými podaniami zospodu či tweenermi častokrát získaval aj dôležité fiftíny a hlavne v treťom sete dostával publikum do varu. Obrat sa mu ale nepodarilo dokonať a s Medvedevom po dvoch predošlých výhrach v treťom vzájomnom súboji prvýkrát okúsil trpkosť prehry.

Gasquet po desiatich prehratých hrách skrečoval

Na ruského topfavorita celého turnaja v boji o osemfinále čaká holandský bombardér Botic Van de Zandschulp, ktorý síce dnes s Gasquetom prvý set prehral 4:6, ale následne vyhral desať hier po sebe a francúzsky súper stretnutie predčasne vzdal.

Trpký koniec Murrayho

S turnajom sa rozlúčil britský miláčik tribún Andy Murray, ktorý podľahol v skvelej forme hrajúcemu Tarovi Danielovi z Japonska trikrát 4:6. V boji o osemfinále na Japonca čaká Talian Jannik Sinner, ktorý si dnes poradil s Američanom Stevom Johnsonom.

muži – dvojhra – 2. kolo: Jannik Sinner (Tal.-11) – Steve Johnson (USA) 6:2, 6:4, 6:3, Taro Daniel (Jap.) – Andy Murray (V. Brit.) 6:4, 6:4, 6:4, Daniil Medvedev (Rus.-2) – Nick Kyrgios (Austr.) 7:6 (1), 6:4, 2:6, 6:4, Botic Van De Zandschulp (Hol.) – Richard Gasquet (Fr.) 4:6, 6:0, 4:0, Gasquet skrečoval

Zdroj: ts, TASR