Home Audio/video VIDEO Šokujúca senzácia v Rotterdame: Český outsider v premiére na okruhu ATP dosiahol životné víťazstvo

Denis Shapovalov

ROTTERDAM – O obrovskú senzáciu sa na prestížnom halovom podujatí v holandskom Rotterdame s celkovou dotáciou takmer 1,5 milióna eur postaral český outsider a aktuálne 137. hráč sveta Jiří Lehečka.

Ten si proti bývalej svetovej desiatke a aktuálne dvanástemu hráčovi sveta Denisovi Shapovalovi dokázal v prvom sete udržať všetkých päť podaní a hneď v tretej hre zápasu zobral kanadskému favoritovi servis a prvý set vyhral 6:4.

V druhom Lehečka začal okamžitým brejkom, ale Shapovalov sa do zápasu dokázal vrátiť ribrejkom. V piatej hre si ale Kanaďan opäť stratil servis a keďže na brejk sa už do konca stretnutia nezmohol, zápas skončil senzačným triumfom českého outsidera, na ktorého sa pred zápasom pohybovali kurzy okolo päť! Lehečka triumfom oslávil len vôbec svoje prvé víťazstvo v hlavnej súťaži na turnaji ATP a tiež získal svoj najcennejší skalp kariéry, keď po prvýkrát v kariére zdolal hráča z elitnej 90-tky rebríčka ATP.

Trápenie Karaceva pokračuje

Prekvapivo ďalej postúpil aj domáci tenista Tallon Griekspoor, ktorý si dosť nečakane poradil so siedmym nasadeným Rusom Aslanom Karacevom 2:6, 7:6 (2) a 7:6 (0). Ruský tenista tak prehral už tretí zápas v rade.

dvojhra – 1. kolo: Tallon Griekspoor (Hol.) – Aslan Karacev (Rus.-7) 2:6, 7:6 (2), 7:6 (0), Andrej Rubľov (Rus.-2) – Henri Laaksonen (Švaj.) 6:4, 6:4, Karen Chačanov (Rus.) – Alexei Popyrin (Austr.) 6:7 (4), 6:1, 7:6 (6), Jiří Lehečka (ČR) – Denis Shapovalov (Kan.-5) 6:4, 6:4

Zdroj: ts, TASR