Home Audio/video VIDEO Šokujúca prehra českej hviezdy v Dubaji: Nad jej sily bola 292. hráčka sveta

Karolína Plíšková

ABÚ ZABÍ – Česká tenistka Karolína Plíšková šokujúco podľahla v druhom kole turnaja v Abú Zabí ruskej kvalifikantke Anastasii Gasanovovej 2:6, 4:6.

Nasadenej trojke nevyšiel vstup do zápasu, keď po pár minútach prehrávala už 0:4. Vo zvyšku setu sa Plíšková na servise chytila, ale na obrat v prvej sade to nestačilo, pretože na servise ruskej hráčky si nevytvorila žiaden brejkbal.

Úvod druhého setu bol podstatne vyrovnanejší a až do stavu 2:2 sa nič zaujímavé neudialo. V piatej hre nevyužil česká hráčka 5 brejkbalových príležitostí, za čo následne pykala a prišla o svoje podanie. V ôsmej hre dokázala prelomiť podanie svojej súperky, ale Gasanovová kontrovala ribrejkom a koncovku druhého setu si postrážila.

Pre 21-ročnú Rusku ide o najcennejší skalp v doterajšom priebehu kariéry. Po prvýkrát v kariére sa jej podarilo zdolať hráčku elitnej stovky a v súboji o štvrťfinále vyzve Španielku Sorribes Tormovú.