Home Audio/video VIDEO Slzy dojatia po parádnom tajbrejkovom obrate: Premožiteľ Kleina v Miami slávil životný úspech

Christopher Eubanks, Miami Open

MIAMI – V kvalifikačnom finále prestížneho domáceho podujatia Miami Open prehral v tajbrejku úvodný set s našim Lukášom Kleinom, ale zápas otočil a po vyhratom tajbrejku v rozhodujúcom sete si vybojoval miestenku v hlavnom turnaji.

26-ročný americký dlháň Christopher Eubanks následne na domácej pôde porazil krajana Kudlu a prekvapujúco aj chorvátskeho favorita Čoriča a Francúza Barréreho. S tým už v tajbrejku druhého setu prehrával 2:6, ale neuveriteľným obratom na 9:7 sa za hodinu aj 22 minút radoval z postupu do svojho premiérového osemfinále na podujatí zo série Masters 1000.

Eubanks pochopiteľne po výhre podľahol emóciám a jeho tvár zaplavili slzy dojatia. Američan sa okamžite išiel uistiť k tímu, či nesníva a je to naozaj pravda. Okrem životného turnaja sa totiž premiérovo dočká aj prieniku do elitnej stovky, keĎ sa aktuálne 119. hráč rebríčka ATP posunie už na 97. priečku.

V boji o štvrťfinále ho na prestížnom floridskom podujatí už dnes v noci vyzve francúzsky favorit Adrian Mannarino, na ktorého Eubanks narazí premiérovo v kariére.