Home Audio/video VIDEO Slovensko s istotou boja o finále: Horanský v dueli krajanov vyzve Molčana

Filip Horanský

GRAN CANARIA – Challengerový turnaj v španielskej Gran Canarii bude mať s istotou v semifinále aj slovenské zastúpenie. Rozhodol o tom osemfinálový triumf Filipa Horanského nad talianskym súperom Gian Marcom Moronim.

Turnajová osmička totiž v boji o semifinále vyzve svojho krajana Alexa Molčana, ktorý z postu kvalifikanta zatiaľ v Gran Canarii nestratil ani set a skvelým výkonom sa prezentoval v súboji s talianskym favoritom Musettim.

Horanský začal proti Moronimu nebojácne, keď Talianovi hneď v prvej hre zobral podanie, ale v štvrtej hre prišiel o svoje a po následnom ribrejku stratil aj to ďalšie a razom prehrával 3:4. Keďže do konca úvodného dejstva si už hráči podržali servis, set vyústil do tajbrejku, v ktorom mal viac času slovenský tenista a po triumfe 7:3 za hodinu aj 14 minút ovládol úvodné dejstvo.

V druhom si obaja hráči držali servis do štvrtej hry, kedy sa ku brejku opäť dostal Horanský, ktorý si ale vzápätí stratil vlastné podanie a začínalo sa odznova. Keď sa už zdalo, že aj druhé dejstvo bude musieť zrejme opäť rozhodnúť tajbrejk, v desiatej hre neudržal Talian svoj servis a Horanský druhý ponúknutý mečbal premenil na víťazstvo v zápase.

S Molčanom sa mu darí

V boji o semifinále ho čaká starý známy Alex Molčan, s ktorým v doterajšej vzájomnej bilancii vedie 3:0 a nestratil s ním zatiaľ ani jediný set. Naposledy na antuke v Piešťanoch v boji o finále zvíťazil Horanský suverénne 6:3, 6:1.