Home Audio/video VIDEO Slovenská supersenzácia na Roland Garros: Schmiedlová po Venus zmietla aj Azarenkovú

Anna Karolína Schmiedlová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V stredajšom dueli druhého kola zdolala desiatu nasadenú Bielorusku Victoriu Azarenkovú suverénne v dvoch setoch 6:2 a 6:2.

Vyrovnala grandslamové maximum

Schmiedlová postupom do 3. kola vyrovnala svoje parížske i grandslamové maximum z Roland Garros 2014 a US Open 2015. V boji o osemfinále sa stretne s argentínskou kvalifikantkou Nadiou Podoroskou (131. hráčka sveta). Tá vyradila 23. nasadenú Kazašku Juliu Putincevovú. V druhom sete museli Schmiedlovej po páde ošetrovať krvavú ranu na ľavom kolene, ktoré jej operovali po vlaňajšom Wimbledone.

Ošetrovaná Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

V prvom vzájomnom súboji s finalistkou nedávneho US Open a dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou Schmiedlová ani raz nestratila podanie. Skvele zvládla už prvý set, v ktorom čelila iba dvom brejkbalom. Do duelu vstúpila koncentrovane, hneď v prvej hre súperku brejkla a po potvrdení sa ujala vedenia 2:0. Náskok si udržala, Azarenkovej navyše zobrala podanie druhýkrát aj za stavu 4:2 a set bez problémov dotiahla k víťazstvu.

Nepríjemný moment ju nezastavil

V druhom sete prišla nepríjemná chvíľa pre Slovenku za stavu 1:1 a 15:30 pri podaní súperky, keď sa pri odohratí loptičky pošmykla a oboma kolenami spadla na antuku. Na ľavom mala krvavú ranu, ktorú jej museli ošetriť a na dvorec sa vrátila až po niekoľkominútovej pauze.

Anna Karolína Schmiedlová po nešťastnom pošmyknutí (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Na jej hre sa to však negatívne neprejavilo. Vo štvrtej hre Schmiedlová štyrmi získanými loptami za sebou úspešne odvrátila dva brejkbaly a v nasledujúcej hre po boji získala Azarenkovej podanie na 3:2. Brejk potvrdila a favorizovanej súperke zobrala servis aj v nasledujúcom geme. Pri svojom podaní potom využila hneď prvý mečbal, od stavu 1:2 získala päť hier v sérii. Zápas trval 1:42 h.

Predviedla sebavedomý výkon

Slovenka sa v dueli spoľahla na sebavedomý výkon, úderovú istotu i úspešnosť prvého (70%) i druhého (57%)podania. Azarenková doplatila aj na 38 nevynútených chýb v porovnaní s dvadsiatimi od jej súperky. Bieloruska nevyužila ani jeden z piatich brejkbalov, Schmiedlová využila štyri zo siedmich.

Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Po Venus ďalší cenný grandslamový skalp

Schmiedlová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže vďaka chránenému renkingu, predtým v 1. kole vyradila bývalú svetovú jednotku Američanku Venus Williamsovú rovnako v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Bolo to jej prvé víťazstvo na grandslamovej pôde od US Open 2015.

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Victoria Azarenková (10-Biel.) 6:2, 6:2