Madison Keysová, Sloane Stephensová, WTA Charleston, Volvo Car Open
Madison Keysová a Sloane Stephensová (Foto: Twitter - Sloane Stephens)

Po obrovskom trápení svitá na lepšie časy? Stephensová v repríze finále US Open ovládla duel bývalých šampióniek

CHARLESTON – Drvivou prehrou s Kristínou Kučovou v mexickom Monterrey natiahla sériu prehier na päť zápasov a obrovské trápenie víťazky US Open z roku 2017 a bývalej svetovej trojky Sloane Stephensovej nemalo konca.


Tragédiami poznačený osud americkej grandslamovej šampiónky by mohol konečne nabrať ten správny smer a Sloane by po mesiacoch trápenia mohla na kurte opäť zažívať víťazné momenty. Naznačujú tomu vystúpenia na domácom antukovom podujatí v Charlestone, kde si po dvoch triumfoch zahrá už o štvrťfinále.

Ovládla súboj bývalých šampióniek

Po očakávanom dvojsetovom triumfe s mladučkou Číňankou Wangovou sa v dobrom svetle Stephensová ukázala aj v súboji bývalých miestnych šampióniek a v repríze finále US Open 2017 zdolala krajanku a veľkú kamarátku Madison Keysovú dvakrát 6:4. Súperke odplatila predvlanské vyradenie, vo vzájomnej bilancii upravila stav na 4:1 a prvýkrát od minuloročného US Open sa jej na turnaji podarilo vyhrať dva zápasy po sebe.O predĺženie víťaznej série bude 28-ročná hráčka bojovať s obľúbenou austrálskou súperkou Ajlou Tomljanovičovou, s ktorou uspela vo všetkých doterajších piatich vzájomných dueloch.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − 3 =