Home Audio/video VIDEO Skvelý Kovalík v Istanbule zabojuje o semifinále: Španielskeho favorita ukončil kanárom

Jozef Kovakík, ATP Istanbul Challenger

ISTANBUL – Slovenský tenista Jozef Kovalík si ako nasadená turnajová sedmička na halovom challengerovom podujatí v Istanbule zahrá o semifinále.

Aktuálne 131. hráč sveta si poradil so španielskym favoritom Carlosom Tabernerom v dvoch setoch (7:6, 6:0) a upravil tak bilanciu vzájomných súbojov na 2:1 vo svoj prospech. Osemfinálový súboj trval 99 minút.

Kovalík vstúpil do zápasu brejknutím súpera, Taberner ale odpovedal okamžitým ribrejkom. Až do ôsmej hry si v istanbulskej hale obidvaja tenisti držali servis, potom ale Kovalík na podaní zaváhal a Španiel prvý brejkbal premenil na brejk. Podávanie na víťazstvo v sete ale nezvládol, čo sa napokon môže javiť ako kľúčový moment celého zápasu. Kovalík druhý brejkbal premenil na brejk a úvodné dejstvo napokon dospelo do tajbrejku. V tom mal viac šťastia slovenský tenista, ktorý si síce ako prvý stratil bod na servise a prehrával 3:4, ale dvomi minibrejkami otočil skóre a tajbrejk už dopodával do víťazného konca (7:4).

Nešťastne stratený úvodný set, v ktorom už podával na víťazstvo a v tajbrejku viedol s minibrejkom 4:3, Tabernera evidentne rozhodil. V druhom dejstve už nenachádzal ten správny rytmus a v prvých dvoch hrách dokázal získať len dva fiftíny. Keď Kovalík využil štvrtý brejkbal na druhom podaní súpera a dal už na 4:0 bolo jasné, že Španiel sa už k obratu nenadýchne. Slovenský tenista napokon brejkol Tabernera aj do tretice a z istanbulskej haly ho za necelú polhodinku vyprevadil s nepopulárnym kanárom – 6:0.

V boji o semifinále čaká v Istanbule na slovenskú turnajovú sedmičku domáci zástupca a aktuálne 449. hráč sveta Ergi Kirkin. Ten po vyradení talianskeho veterána Lorenziho set nestratil ani s favorizovaným Joaom Menezesom (6:2, 7:6(5)).