tenisová raketa
Ilustračné foto (Foto: TASR/AP - Natacha Pisarenko)

VIDEO Skrat Portugalca obletel celý svet: Školácka chyba na sieti ho stála zápas

MAIA – Počas tohto týždňa prebiehajú posledné dva challengerové turnaje a jeden z nich sa odohráva aj v portugalskom meste Maia. O prelomenie hernej krízy sa pokúšal domáci tenista Goncalo Oliveira, ale fatálna chyba na brejkbale v jedenástej hre ho pravdepodobne stála zápas.


V aktuálnej sezóne odohral Goncalo Oliveira 23 zápasov a podarilo sa mu vyhrať len 7 z nich. Hernú krízu sa snažil prelomiť na domácom turnaji a od výhry rozhodne nebol ďaleko.

Oliveira prehrával v treťom sete už 2:5 a nič nenasvedčovalo tomu, že zápas ešte môže zdramatizovať. Tromi hrami po sebe však vyrovnal na 5:5 a v jedenástom geme mohol definitívne zlomiť svojho súpera. Na príjme viedol 40:30 a na využitie brejkbalovej príležitosti mu stačilo zahrať jednoduchý úder na sieti do kurtu.25- ročný tenista nepochopiteľne zlyhal. Loptičku napálil do autu a následne prehral zrejme rozhodujúci gem. Podarilo sa mu v ďalšej hre udržať svoje podanie, ale v tajbrejku ťahal za kratší koniec. Mnohí tenisoví fanúšikovia označili jeho skrat za tenisovú chybu roku.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tallon Griekspoor, Istanbul Challenger

Tenisové tipy (20.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − 8 =