Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová s víťaznou trofejou (Foto: TASR - Erika Ďurčová)

VIDEO Škamlová so 17-ročným talentom v Žiline víťazkami štvorhry, Schmiedlová triumfom spečatila prvenstvo

ŽILINA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová triumfovala vo dvojhre na turnaji v Žiline. Ako prvá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Rebeccu Šramkovú 6:2, 6:3 a v predstihu sa stala celkovou víťazkou päťdielnej série Peugeot Tennis Tour.


Pre Schmiedlovú je to druhý titul z PTT, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. V júli zvíťazila na Privatbanka Open na antuke Slávie STU Bratislava. Na Piešťany Ladies Open bola zverenka trénera Petra Hubera vo finále. Počas štyroch turnajov nazbierala 60 bodov a pred prenasledovateľkami má nedostižný náskok.

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová rozdáva autogramy (Foto: TASR – Erika Ďurčová)

„Som spokojná s tým, ako som hrala. Výsledok bol jednoznačný, ale nebolo to také ľahké. Rebecca je dobrá hráčka a jej hra mne nevyhovuje. Ale hrala som uvoľnene, lebo som bola spokojná aj s účasťou vo finále,“ uviedla po zápase víťazka.Zdroj: STZ

Šramková sa počas zápasu nechala ošetriť, zranenie jej robilo problémy počas celého turnaja. „Bolo vidieť, že Kaja má odohratých viac zápasov, ja som sa okrem toho na turnaji trápila so zranením.“ Neúspešnú finalistku viedol po prvý raz nový tréner Michal Mertiňák, bývalý slovenský daviscupový reprezentant. „Je to pre mňa novinka, je to čerstvé. Odzrkadlí sa to až po pár mesiacoch.“

Zdroj: STZ

Anna Karolína Schmiedlová (SR-1) – Rebecca Šramková (SR-2) 6:2, 6:3Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová
Rebecca Šramková a Anna Karolína Schmiedlová s trofejami (Foto: TASR – Erika Ďurčová)

Štvorhra korisťou Škamlovej s Čisovskou

Slovenské tenistky Chantal Škamlová s Romanou Čisovskou sa stali víťazkami štvorhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 zdolali v nedeľnom finále krajanky Biancu Behúlovú s Radkou Zelníčkovou 6:3, 6:4. Škamlová si tak napravila chuť po sobotnej prehre v semifinále dvojhry s Annou Karolínou Schmiedlovou 0:6, 0:6.

Zdroj: STZ

Chantal Škamlová, Romana Čisovská (SR-2) – Bianca Behúlová, Radka Zelníčková (SR) 6:3, 6:4Zdroj: STZ

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Becker sa topí v problémoch: Za utajovanie majetku mu hrozí sedemročný trest za mrežami

LONDÝN – Bývalý nemecký tenista a jedna z legiend bieleho športu sa nachádza v poriadnych …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + twelve =