Emma Raducanuová
Emma Raducanuová (Foto: TASR/AP - Christian Kaspar-Bartke/dpa)

VIDEO Senzačná šampiónka US Open dostala varovanie pred koučom z Ruska: Nerob to!

LONDÝN – Hneď po senzačnom triumfe na minuloročnom US Open prekvapila 19-ročná britská hviezdička Emma Raducanuová svojim rozchodom s trénerom Andrewom Richardsonom, ktorý ju k grandslamovej trofeji doviedol.


Následne vystriedala viaceré obdobia bez trénera a naposledy sa v apríli rozišla s úspešným Nemcom Torbenom Beltzom. Veľký rozruch teraz vyvolala jej nová spolupráca s bývalým ruským tenistom Dmitrijom Tursunovom, ktorý je jej aktuálnym kormidelníkom a vzhľadom na napätú politickú situáciu sa do novo vytvoreného dua zastaral aj poslanec britského parlamentu.

Kremeľ to zneužije vo svojej propagande

Raducanuová, ktorá sa po grandslamovom triumfe stala veľkou britskou celebritou, je v Británii veľmi úzkostlivo sledovaná a spojenie s ruským koučom vzhľadom na krvavú vojnu na Ukrajine, ktorej agresorom je práve Rusko, to si britskí fanúšikovia a politici rozhodne neželajú vidieť.„Kremeľ toto zneužije vo svojej propagande. Bude to vydávať ako dôkaz, že Spojenému kráľovstvu je v skutočnosti vojna na Ukrajine ukradnutá. Bude to veľká hanba pre Emmu, pokiaľ do niečoho takého pôjde,“ varoval britský poslanec Chris Bryant tenistku v rozhovore pre britský denník Telegraph. „Nalieham na to, aby prinajmenšom odsúdila Putinovu barbarskú vojnu,“ dodal Bryant, jeho slová obratom ruské médiá označili za „rusofóbiu“.

Viedol dvojku Kontaveitovú, ale…

Tursunov ešte nedávno viedol inú elitnú hráčku Estónku Anett Kontaveitovú, ktorú ale nemohol sprevádzať na viacerých turnajoch, pretože ako Rus mal problémy získať víza do mnohých krajín sveta a tak s ním aktuálna svetová dvojka ukončila spoluprácu.

Zaujímavé je, že s Britkou ale ruský kouč do USA vycestovať mohol a podľa známeho tenisového novinára Bena Rothenberga ide len o krátku spoluprácu. Novinár tvrdí, že víťazka minuloročného US Open zamestnala Tursunova len na krátkodobú skúšku vo Washingtone a na následnom podujatí v Toronte už má tréner dohodnutý iný záväzok.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Dominika Cibulková, Maldivy, Rodinná dovolenka

Dominika Cibulková odhalila radostnú novinku

Dominika Cibulková očakáva druhý prírastok do rodiny. 33-ročná bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková na instagrame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 8 =