Home Audio/video VIDEO Senzačná prehra talianskeho supertalentu v Montpellieri: Na výhru mu nestačilo ani vedenie 1:0

Jannik Sinner

MONTPELLIER – Taliansky tenista Jannik Sinner prekvapujúco končí na turnaji v Montpellieri už v prvom kole. 34. hráč sveta v prvom kole podľahol slovinskému súperovi Aljažovi Bedenemu po setoch 6:3, 2:6, 6:7(3).

Od úvodu zápasu dominoval v rýchlej francúzskej hale u oboch tenistov servis. Za stavu 2:1 sa podarilo Sinnerovi prvýkrát v zápase prelomiť podanie svojho súpera a náskok jedného brejku si bezpečne postrážil až do konca setu. Po 37 minútach viedol 1:0.

Neočakávaný obrat sa stal skutočnosťou

V druhom sete sa Bedene zlepšil vo všetkých aspektoch, dokázal sa presadzovať na riterne Taliana, čoho výsledkom boli dva brejky. On sám o podanie neprišiel a po hladkom priebehu druhej sady bolo vyrovnané.

V rozhodujúcom sete si obaja tenisti strážili svoje servisy aj napriek tomu, že Sinner aj Bedene mali brejkbalové príležitosti na prelomenie podania, ale zostali nevyužité. O osude vyrovnaného zápasu rozhodoval až tajbrejk, ktorý prekvapivo zvládol lepšie Slovinec a postúpil do osemfinále.

V osemfinálovom zápase sa stretne 60. hráč sveta s Gerasimovom, ktorý vyradil bývalú svetovú jednotku Andyho Murrayho.