Home Audio/video VIDEO Senzácia vo Florencii: Berrettini po kolapse šokujúco skončil na rakete španielskeho antukára

Matteo Berrettini

FLORENCIA – Španielsky tenista Roberto Carballes Baena sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP vo Florencii.

V stredajšom osemfinálovom stretnutí španielsky antukár senzačne zdolal domáceho Taliana a turnajovú dvojku Mattea Berrettiniho 5:7, 7:6 (5), 7:5.

VIDIEO Kuriózny predčasný koniec zápasu amerického favorita: Nesnažil si sa vyhrať zápas!

Favorizovaný Talian pritom viedol po vyhratom prvom sete v tajbrejku druhého už 3:1, ale napokon sa po výhre 7:5 zo zisku druhého setu radoval španielsky outsider.

V rozhodujúcom dejstve po brejku v šiestej hre viedol taliansky favorit už 5:2, ale následne prehral päť gemov po sebe a zo senzačného víťazstva sa po troch hodinách a 19 minútach po triumfe 7:5 radoval Španiel.

dvojhra – 1. kolo: Mackenzie McDonald (USA) – Jenson Brooksby (USA-6) 6:4, 4:6, 6:1

osemfinále: Roberto Carballes Baena (Šp.) – Matteo Berrettini (Tal.-2) 5:7, 7:6 (5), 7:5, Jeffrey John Wolf (USA) – Maxime Cressy (USA-4) 6:3, 6:4, Mikael Ymer (Švéd.) – Aslan Karacev (Rus.-5) 6:1, 6:7 (6), 6:1

Zdroj: ts, TASR