Home Audio/video VIDEO Senzácia na Floride: Murray neuhral ani set s antukárom, ktorý vyhral prvý zápas na harde v sezóne

Andy Murray

MIAMI – Dvojnásobný víťaz z rokov 2009 a 2013 Brit Andy Murray skončil senzačne už v prvom kole prestížneho floridského podujatia Miami Open.

Jeho vypadnutie je ešte o to šokujúcejšie, že bývalá svetová jednotka skončila na rakete srbského súpera Dušana Lajoviča, ktorý je antukovým špecialistom a na tvrdom povrchu vyhral len vôbec svoj prvý zápas v sezóne.

Lajovič, ktorý v Aucklande prehral s Eubanksom, na Australian Open so Shapovalovom a minulý týžden v Indian Wells aj so Sandgrenom, sa dočkal prvej výhry na harde proti dvojnásobnému olympijskému víťazovi.

Murrayho zdolal po setoch 6:4 ,7:5, keď prvé podanie stratil Lajovič až v desiatej hre druhého setu, keď už podával na víťazstvo v zápase. Brit síce opäť raz ušiel hrobárovi z lopaty, ale len na krátko, keď si vzápätí z vedenia 40:15 prehral vlastné podanie a srbský súper tretí mečbal v dvanástej hre premenil na zisk setu a za hodinu aj 38 minút sa tak radoval z postupu do druhého kola, v ktorom naňho čaká domáca turnajová tridsiatka Maxime Cressy.