Alexander Zverev, Diego Sebastian Schwartzman
Alexander Zverev verzus Diego Sebastian Schwartzman (Foto: TASR/koláž ts)

VIDEO Schwartzman sa pred veľkým finále favorita nebojí: Je tu zatiaľ neporazený, ale…

KOLÍN NAD RÝNOM – Svetová deviatka Diego Sebastian Schwartzman zvíťazil v druhom halovom podujatí v nemeckom Kolíne nad Rýnom nad Felixom Augerom-Aliassimem v napínavom trojsetovom trileri a čaká ho boj o turnajovú trofej.


Tretie tohtoročné finále

Pre malého veľkého Diega to po finálových účastiach v Córdobe a Ríme bude už tretie tohtoročné finále. Schwartzman navyše spolu s Rublevom drží postupovú priečku na záverečný Turnaj majstrov a ako prvý hráč nad postupovou čiarou je tak veľmi blízko k tomu, aby sa na výberovom podujatí predstavil vôbec po prvýkrát v kariére.

V semifinále sa poriadne vytrápil

V súboji s talentovaným Kanaďanom to ale podobne ako predtým v súboji s Davidovichom Fokinom nemal vôbec jednoduché. Po triumfe v úvodnom dejstve podával Argentínčan za stavu 5:4 na víťazstvo v zápase, ale Auger-Aliassime dokázal zápas poriadne zdramatizovať. Tromi víťaznými hrami po sebe, z toho dvakrát šlo o podanie Schwartzmana, dokázal Kanaďan uchmatnúť druhé dejstvo vo svoj prospech.V rozhodujúcom dejstve sa brejky odohrali hneď v úvode, keď ani jedno z úvodných troch podaní si nedokázal servujúci hráč udržať a set sa napokon stal korisťou Schwartzmana. Ten ale na posledných dvoch vlastných podaniach odvrátil dokopy až štyri brejkbalové príležitosti súpera, ktorý ho poriadne vytrápil a na kurte zdržal viac ako dve a pol hodiny.

O titul s doma neporazeným šampiónom

Vo finále ho čaká najťažší oriešok – turnajová jednotka a na domácej pôde v Kolíne už sedem zápasov neporazený Alexander Zverev. Ten sa dokázal otriasť z nevydareného úvodu, keď v súboji mladíkov prehrával so Sinnerom už 1:4 a triumfom 7:6, 6:3 odplatil súperovi senzačnú prehru z tohtoročného Roland Garros.Pred finále zbrane neskladá

Schwartzman má síce s Nemcom kladnú bilanciu 2:1, ale v jedinom halovom vzájomnom súboji Zverevovi ešte v roku 2018 na parížskom podujatí Masters hladko podľahol 4:6, 2:6. Na pozápasovej tlačovke uviedol, že Zverev je na domácej pôde mimoriadne ťažkým súperom, ale aj napriek tomu si naňho trúfa.

„Je tu zatiaľ neporazeným mužom. Možno zajtra bude prvý zápas, ktorý prehrá. Neviem. Je to skvelý hráč. Vždy rád hrá v Nemecku. Tu vo svojej krajine má veľa titulov, takže to bude veľmi ťažké. Verí si a hrá veľmi dobrý tenis, takže si musím oddýchnuť a byť pripravený na zajtra,“ uviedol Schwartzman, ktorý v poslednom vzájomnom súboji na minuloročnom US Open vyradil Nemca v štyroch setoch.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Britská tenistka hlási veľký comeback: Návrat som vôbec nečakala, priznáva

LONDÝN – Britská tenista Laura Robsonová patrí k najväčším smoliarkam na okruhu WTA. Od roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 2 =