Home Najdôležitejšie VIDEO Schmiedlová v Trnave zabojuje o titul: Juniorskú jednotku zdolala bez straty setu

Anna Karolína Schmiedlová, W60 Trnava

TRNAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Nasadená dvojka si v sobotnom semifinále poradila s Češkou Luciou Havlíčkovou dvakrát 6:3.

Schmiedlová od úvodu stretnutia výborne servovala a talentovanú českú súperku nepúšťala k brejkbalovým príležitostiam. Od stavu 2:3 získala v prvom sete štyri hry v rade a po 38 minútach vyhrávala 1-0.

V druhom dejstve pokračovala slovenská daviscupová reprezentantka v presvedčivom výkone na servise. Havlíčková rovnako zlepšila podanie, ale v kľúčovom ôsmom geme ju Schmiedlová tretíkrát v zápase brejkla. V nasledujúcej hre následne však nevyužila prvé dva mečbaly, musela odvracať aj brejkbal, čo sa jej aj podarilo a tretiu príležitosť na zatvorenie zápasu už zužitkovala.

Schmiedlová po postupe do finále neskrývala radosť

“Som rada, že sa mi podarilo vyhrať a že som vo finále. Pred začiatkom turnaja som to vôbec nečakala. Moja súperka je veľmi mladá a šikovná hráčka, hrá veľmi agresívne a keďže som s ňou nikdy predtým nehrala, nevedela som, ako mi to bude vyhovovať,” priznala slovenská tenistka v úvodnom rozhovore.

Češky majú výborné základy a kvalitné tenisové školy

“Majú veľmi dobrú tenisovú školu a základy, hrajú medzi sebou veľmi veľa zápasov a je medzi nimi veľká konkurencia. Dobre tie zápasy zvládajú psychicky a v nasledujúcich rokoch ich pribudne ešte viac,” reagovala Schmiedlová na margo obrovského počtu českých talentov.

Vo finále nastúpi 107. hráčka sveta Schmiedlová proti nemeckej tenistke Eve Lysovej (156.), ktorá v druhom semifinále prekvapivo zdolala Američanku McNallyovú po setoch 6:1, 6:4.