Home Najdôležitejšie VIDEO Schmiedlová odštartovala v Austrálii triumfom bez straty setu, čaká ju ďalšia ruská súperka

Anna Karolína Schmiedlová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Gippsland Trophy v Melbourne.

V nedeľnom zápase úvodného kola zdolala Rusku Valeriu Savinychovú 6:1, 6:3. V druhom kole sa stretne s deviatou nasadenou Jekaterinou Alexandrovou z Ruska.

Schmiedlová nezačala dobre a prehra hneď svoje prvé podanie, potom však získala tri brejky za sebou a položila základ úspechu. V druhom sete, naopak, prelomila prvé podanie súperky a duel uzavrela čistou hrou.

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Valeria Savinychová (Rus.) 6:1, 6:3