Home Najdôležitejšie VIDEO Sabalenková vyhrala turnaj v Ostrave: V bieloruskom derby nedala šancu Azarenkovej

OSTRAVA – Bieloruská tenistka Arina Sabalenková sa stala víťazkou turnaja WTA v Ostrave. V nedeľu si vo finále ako nasadená trojka poradila s krajankou a štvrtou hráčkou turnaja Viktoriou Azarenkovou dvakrát 6:2.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a do stavu 2:2 nič nenasvedčovalo k tomu, že pôjde o jednoznačnú záležitosť. V piatom geme Sabelenková brejkla svoju súperku čistou hrou. V ďalšom priebehu setu prevzala iniciatívu a sériou štyroch hier v rade vyhrala prvý set pomerom 6:2.

Azarenková nebola zdravotne v poriadku a po sérii viacerých ošetrovaní v druhom sete nekládla svojej súperke priveľký odpor. Viedla 1:0, ale Sabalenková následne získala štyri gemy v rade. Bývalá svetová jednotka ribrejkom znížila, ale od tohto stavu neuhrala ani gem a dvanásta hráčka sveta oslavuje siedmy kariérny titul.